Як ми вже інформували наших читачів, в останній день зими було дано старт процесу формування нового складу Громадської ради при МОЗ України, — а нині цей процес переходить у завершальну стадію.

Як повідомлялося раніше, МОЗ України дало старт процесу формування свого консультативно-дорадчого органу наказом від 28.02.2017 р. № 191, яким затвердило Положення про Ініціативну групу з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради при МОЗ України (далі — Ініціативна група) та визначило її персональний склад у кількості 13 осіб. Протягом березня-квітня тривав процес реєстрації кандидатів, а Ініціативна група провела 3 засідання (протоколи яких вчасно публікувалися на сторінці Громадської ради офіційного порталу МОЗ України), паралельно здійснюючи кропітку роботу над експертизою поданих документів. Варто зауважити, що претендентам було суттєво подовжено час для усунення вад у документах (понад 3 тижні), — безумовно, це свідчить про лояльність до кандидатів з метою їх максимального кількісного залучення: хто хотів — той мав усі можливості встигнути все виправити та ще й неодноразово. «Проголосуйте! Не будьте байдужими: майбутнє країни залежить від вас!» — закликає співгромадян Ініціативна група.

Безпрецедентне всеукраїнське рейтингове онлайн-голосування за кандидатів на членство у Громадській раді при МОЗ України розпочнеться на сторінці http://gromrada.moz.gov.ua/voting у день проведення установчих зборів 27 квітня 2017 р. о 20.00 і триватиме протягом 1 доби до 19.59. 28 квітня 2017 р.

Для попереднього ознайомлення з кандидатськими досьє (які містять інформацію, надану самими кандидатами) на все тій же сторінці http://gromrada.moz.gov.ua/voting відпущено більше ніж 2 доби: тож свідомий та завбачливий потенційний виборець у четвер на вечір вже матиме сформовані вподобання чи навіть готові рішення: залишиться лише проставити відповідні галочки.

За нашою інформацією, отриманою безпосередньо від Ініціативної групи, загалом:

  • зареєструвалися в електронному форматі загалом трохи менше 300 претендентів;
  • легітимізували свою реєстрацію твердими копіями документів близько 130 кандидатів;
  • вдало пройшли експертизу документів і були допущені до участі в установчих зборах 111 осіб.

Таким чином, за загальним грубим підрахунком: відсів у відбірковому турі становив близько 1/3, — і вельми конгруентно, у фіналі на одне місце в Громадській раді при МОЗ України претендуватиме приблизно 3 кандидати. Звісно, уточнену пропорцію конкурсу покажуть лише у четвер дані лічильної комісії, яка й визначить поіменну особисту присутність кандидатів на установчих зборах, — і лише цим людям буде активовано для голосування їх особисті віконечка в онлайн-електоральній скринці-кабінці на http://gromrada.moz.gov.ua/voting.

РЕДАКЦІЙНА ПРИМІТКА. Чому ж наша редакція приєднується до заклику Ініціативної групи і пропонує своїм читачам взяти участь у рейтинговому голосуванні? Тому що це:

  • опосередкований, але реальний шанс зробити власний внесок у зміну стану здоров’я та якості життя українців на краще, щоб потім відзвітувати своїм нащадкам, що Ви брали у цьому особисту участь;
  • реальний важіль та рушій, скористатися яким може кожен;
  • прецедент демократії (а не пароксизм демагогії);
  • нарешті, це просто цікаво: ознайомитися і самостійно, — власноруч, виходячи виключно із власних суб’єктивних уподобань та керую­чись виключно власною світоглядною шкалою, — оцінити тих, хто насмілюється вважати себе у змозі хоча б спробувати хоча б окрайцем долучитися до настільки «важкої роботи — бегемота тягнути з болота». Причому — збирається це робити не за гроші, а просто так.

Влада (Уряд та Міністерство) — приймає рішення.
Спільнота (Громадська рада) — контролює ці рішення.

Чому бути: прецеденту демократії — чи пароксизму демагогії?
Вирішувати Вам — нашим Читачам.
Зичимо прискіпливої уваги!

 

Залишити відповідь