Команда Міністерства охорони здоров’я має найбільш системне бачення медичної реформи, яке ґрунтується на роботі багатьох міжнародних та українських експертів, управлінців в системі охорони здоров’я за понад 20 років.

Про це заявили міністри та заступник міністра охорони здоров’я різних років, представники Національної академії медичних наук під час зустрічі з очільниками МОЗ.

За словами учасників консультативної наради, пакет законопроектів та нормативних документів, підготовлених міністерством для подання в законодавчі органи влади, є якісно структурованим та зрозумілим, хоча й має певні моменти для доопрацювання. На сьогодні альтернативи запропонованій реформі охорони здоров’я немає, і 2017 рік є найбільш оптимальним для її старту. Це пояснюється тим, що ухвалення законів протягом 1-2 місяців відкриє можливість внесення змін до бюджетного кодексу і виділення видатків на зміни в галузі у 2017-2018 рр., запустить процеси впорядкування медичної мережі, реформи медичної освіти, автономізації медзакладів та ін.

Разом з тим, всі учасники наради погодились, що Україна дуже швидко втрачає вікно можливостей, адже передвиборчі процеси фактично заморожують будь-які процеси реформування.

Авторитети медичної спільноти надали свої поради та рекомендації щодо вдосконалення правових засад реформи, лікарського самоврядування, діяльності та повноважень медичних асоціацій. Більш детальна інформація про це – в розгорнутому матеріалі прес-служби МОЗ.

Участь у нараді взяли:

доктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України;

Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я України;

Микола Поліщук, міністр охорони здоров’я України 2005 р., завідувач кафедри нейрохірургії Київської національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Шупика;

Василь Князевич, міністр охорони здоров’я України 2007-2010 рр., голова «Української ліги розвитку паліативної та хоспісної допомоги»;

Микола Проданчук, перший заступник міністра охорони здоров’я України 2008 р., директор “Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя МОЗ України”

Ігор Шкробанець, начальник лікувально-організаційного управління Національної академії медичних наук України

Дмитро Заболотний, директор Інституту отоларингології ім.проф.О.С.Коломійченка.

Джерело інформації: www.moz.gov.ua

Залишити відповідь