Згідно з оперативними даними МОЗ України, є значне збільшення кількості випадків кору в Івано-Франківській та Одеській областях. Загалом захворювання на кір у 2017 році зареєстровані у 15 регіонах України.

Станом на 13 червня 2017 року в Україні зареєстровано 735 випадків кору, з них 536 випадків – у дітей та підлітків.

За аналогічний період минулого року зареєстрували лише 10 випадків кору у Львівській, Чернівецькій, Київській, Черкаській областях та Києві.

Захворювання на кір у 2017 році зареєстровані у 15 регіонах. Найбільше випадків кору в Івано-Франківській області (392) та Одеській (267).

У Тернопільській області зареєстрували 19 випадків, Дніпропетровській – 11, Вінницькій – 9, Чернівецькій – 8, Львівській – 7, Закарпатській області та Києві – по 4, Хмельницькій – 3, Кіровоградській – 2. Поодинокі випадки зареєстровані у Донецькій, Житомирській та Черкаській областях.

Збільшення випадків захворювання на кір пов’язано з низьким охопленням щепленнями дітей та дорослих.

Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Специфічного лікування кору не існує, проте хворобі можна запобігти – вакцинацією. Наразі в Україні використовується комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи виробництва GSK, яку закуповує ЮНІСЕФ за бюджетні кошти.

Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Загартовування та повноцінне харчування важливі для здоров’я дитини, але вони не захищають від інфекційних хвороб. Альтернатив вакцинації немає.

Тож просимо вакцинувати дітей згідно з офіційним календарем профілактичних щеплень.

Інформація про наявність вакцини: https://goo.gl/DRpRGW

Календар профілактичних щеплень: https://goo.gl/WbQTlU

Джерело інформації: www.moz.gov.ua

Залишити відповідь