Держава очолює процес розробки нової заявки країни до Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією на 2018-2020 роки. Запит ґрунтуватиметься на стратегії реформування та посилення ефективності системи охорони здоров’я, покращенні якості та обсягу послуг, відповідно до новітніх міжнародних протоколів і кращих практик.

Необхідність перегляду викликана новими міжнародними зобов’язаннями та стратегічними змінами у підходах до організації та фінансування медичної допомоги в контексті реформи системи охорони здоров’я України.

Компліментарність програм міжнародної допомоги комплексній реформі сфери громадського здоров’я задля побудови стійкої та дієвої системи, здатної оперативно та адекватно реагувати на сучасні виклики – ключова умова забезпечення сталості відповіді на епідемії.

Міністерство охорони здоров’я України вітає та підтримує широке включення представників ключових спільнот, зацікавлених національних та міжнародних партнерів у процес розробки нового запиту від України до Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на 2018-2020 роки та широке обговорення нагальних проблем реформи охорони здоров’я України в цілому.

Стратегія нової заявки має передбачати:

механізм поетапного переходу відповідальності за впровадження програмних заходів від трьох основних отримувачів грантових коштів до одного – державного;

забезпечення переходу від програм, які здійснюються за рахунок міжнародної допомоги, до сталого контролю над епідемією, який забезпечується за рахунок національних ресурсів;

роль громадянського суспільства, як надійного партнера у наданні послуг ключовим групам населення.

У квітні 2016 року Правління Глобального фонду ухвалило Стратегію Фонду на період з 2017 по 2022 рік «Інвестиції в цілях повного зупинення епідемій», у якій визначено пріоритети в напрямку зміцнення систем охорони здоров’я:

підтримка національних стратегій в області охорони здоров’я,

підтримка конкретних елементів стійких систем охорони здоров’я (управління системою закупівель і постачання, забезпечення якості програм шляхом активного управління даними, людськими ресурсами та потоками фінансування),

мобілізація внутрішнього і міжнародного фінансування,

адаптування інвестицій із урахуванням конкретного етапу, на якому знаходиться країна в процесі розвитку і особливостей системи охорони здоров’я.

Нагадаємо, що Глобальний фонд з 2003 року допомагає Україні фінансувати програми із протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Завдяки проектам Глобального фонду призупинено ріст смертності та понад 88 тисяч людей з ВІЛ отримали необхідне лікування. А всі обласні лабораторії забезпечили сучасним обладнанням для діагностики туберкульозу, а хворих на туберкульоз пацієнтів – необхідним лікуванням.

Джерело інформації:

Залишити відповідь