22 жовтня відбулася нарада Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова щодо реформування спиртової галузі України. Участь у заході взяли представники Міністерства внутрішніх справ, державного підприємства «Укрспирт», Державної фіскальної служби, Служби безпеки України, профільних асоціацій та об’єднань.

«Ми маємо чітко розуміти, як ми бачимо спиртову галузь у майбутньому, і які кроки потрібно зробити для реформування та детінізації спиртової галузі. Щоб знайти оптимальний механізм реформування галузі, а також демонополізації «Укрспирту» необхідно почути думки усіх зацікавлених сторін – відповідальних відомств та профільних асоціацій», – зазначив Міністр Тимофій Милованов під час наради.

Учасники зустрічі обговорили запропоновані Мінекономіки кроки щодо реформування спиртової галузі. Зокрема, йдеться про встановлення спиртових лічильників на виробництвах, проведення аудиту усіх непрацюючих заводів незалежною комісією, координацію правоохоронних органів у розслідуванні роботи підпільних цехів з виробництва спирту. Крім того, діяльність ДП «Укрспирт» щодо виробництва та продажу продукції має узгоджуватися і контролюватися Мінекономіки.

Серед подальших кроків – встановлення камер спостереження на всіх працюючих спиртзаводах, посилення контролю за відвантаженням спиртової продукції, створення відкритого реєстру перевізників спирту, встановлення gps-трекерів на транспортних засобах, введення в дію електронної акцизної марки (концепт ЕАМ було прийнято у 2015 році).

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов також повідомив, що Президент України Володимир Зеленський подає до Верховної Ради України законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва та обігу спирту етилового. Цей проект Закону покликаний скасувати державну монополію на виробництво спирту (з 1 січня 2020 року) та сприяти детінізації ринку спирту та лікеро-горілчаної продукції.

Довідково

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я на сьогодні Україна займає одне з найнижчих місць серед країн світу за часткою нелегального алкоголю (45%). При цьому, за даними експертів, Україна втрачає до 10 млрд грн на рік від несплачених податків за виробництво спирту.

http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=4f55af59-ba0e-4c22-918e-33b2c1067947&title=TimofiiMilovanovProvivNaraduSchodoReformuvanniaSpirtovoiGaluziUkraini