1 3

Міністерство охорони здоров’я запустило процес громадського обговорення Постанови КМУ про Новий національний перелік основних лікарських засобів, яка розміщена на веб-сайті Міністерства. Протягом 30-ти днів з моменту опублікування будуть прийматися коментарі та зауваження до документів.

Про це зазначила доктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі сьогодні.

«Після затвердження Нацпереліку Постановою Кабінету Міністрів, ми закликаємо заявників подавати заявки на включення в нього лікарських засобів. Ці заявки будуть розглядатися Експертним комітетом, який надаватиме рекомендації МОЗ, і Міністерство прийматиме фінальне рішення, щоб гарантувати українцям якомога більший доступ до ефективного лікування», – зазначила доктор Уляна Супрун.

«За допомогою Національного переліку ми створюємо в країні базу для гарантованого забезпечення всіх громадян основними ефективними та якісними препаратами, які їм необхідні для лікування. На госпітальному етапі всі ліки, включені до Національного переліку, будуть безкоштовні, а на амбулаторному рівні – їхня вартість буде відшкодована за допомогою реімбурсації», – додала в.о. міністра охорони здоров’я України.

Щоб пацієнти не залишилися без ефективних та безпечних ліків, які вони отримують за державний кошт зараз, протягом 2017 та 2018 рр. діятиме перехідний період, протягом якого паралельно діятимуть:

– Національний перелік для закупівлі за бюджетні кошти у госпітальному секторі та для відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів при амбулаторному лікуванні;

– Закупівлі через міжнародні організації та за кошти місцевих бюджетів, згідно номенклатури ЛЗ, яка діє на сьогодні.

Під час перехідного періоду відбуватиметься доповнення Нацпереліку за наступним алгоритмом:

– Заявники подаватимуть заявки встановленого зразка на внесення лікарських препаратів до Нацпереліку (у період з 1 січня до 1 квітня);

– Експертний комітет аналізуватиме заявки на основі методології оцінки медичних технологій (Health Technologies Assessment), що враховує не тільки клінічну ефективність препаратів, але й здатність держави платити за них, тобто, фармакоекономічну доцільність їхнього включення до Нацпереліку;

– МОЗ буде проводити переговори щодо ціни на ліки з виробниками та щодо збільшення бюджету на охорону здоров’я.

Після закінчення перехідного періоду, в 2019 році, вступить в силу єдиний Національний перелік основних лікарських засобів, що стане основою для всіх закупівель ліків за державні кошти:

– на державному та місцевому рівнях;

– для відшкодування вартості ліків (реімбурсації) на амбулаторному рівні;

– для забезпечення ліками при стаціонарному лікуванні.

Національний перелік основних лікарських засобів – це перелік безпечних лікарських засобів із доведеною ефективністю, доступ до яких держава гарантує усім пацієнтам безкоштовно шляхом раціонального використання державних коштів. Формуванням цього документу займається Експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів, постійно діючий дорадчий орган, створений МОЗ України. В його компетенції – здійснення оцінки порівняльної ефективності (результативності), безпеки та економічної доцільності лікарських засобів та рекомендації МОЗ щодо їхнього включення або не включення до Національного переліку.

«Національний перелік базується на пріоритетних захворюваннях та станах, що визначені Експертним комітетом згідно з такими критеріями: тягар хвороб для України, соціальні гарантії держави та принцип «соціальної солідарності» (це стосується орфанних захворювань). В основу Нацпереліку покладено останнє, 19-те видання Базового переліку основних лікарських засобів ВООЗ. Всі лікарські засоби включаються у Нацперелік на основі доказів їхньої ефективності, безпеки та економічної доцільності», – підкреслила Олександра Олещук, голова Експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів МОЗ України, завідувач кафедри фармакології та клінічної фармакології Тернопільського медичного університету імені І. Горбачевського.

«Національний перелік лікарських засобів включатиме найважливіші базові препарати для лікування пріоритетних захворювань і станів, вказані за міжнародною непатентованою назвою, формою випуску і дозою. Це дозволить зменшити можливості для зловживань в інтересах певних виробників і уникнути закупівлі неефективних препаратів, які присутні у чинному національному переліку», – зазначив Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я України.

Джерело інформації: www.moz.gov.ua

Залишити відповідь