На базі неврологічного відділення Київської обласної клінічної лікарні триває облаштування реабілітаційного центру. Нині завершується ремонт у кількох приміщеннях. Кошти на облаштування та навчання лікарів надала Чеська Республіка.

«Приємно бачити результати роботи. Це один із перших центрів, де запрацює новий для України напрямок – реабілітація, відновлення функцій у людей після перенесеної хвороби», – зазначила Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції.

Це стало можливим завдяки ініціативі керівництва лікарні і допомозі проекту сприяння розвитку медицини «Medevac» посольства Республіки Чехія в Україні.

«Це гарний початок, який може стати прикладом для відкриття подібних відділень у інших закладах. Адже керівництво лікарень отримає більше можливостей, у разі ухвалення урядового пакету законопроектів, які чітко зафіксують гарантії оплати компонента медичної допомоги в кошторисі медичної послуги», – повідомляє Оксана Сивак.

Реабілітаційний центр на базі Київської обласної лікарні відвідали колеги з Чехії – фахівці-фізіотерапевти з різних лікарень а також керівник середнього медичного персоналу.

Вони розглянули процес надання реабілітаційної допомоги хворим і визначились з можливостями співпраці і необхідною допомогою. З ходом робіт ознайомився Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Мотула.

Усі роботи планують завершити до 1 липня та відкрити повноцінний реабілітаційний центр, де надаватимуть допомогу пацієнтам після інсульту та після травм.

Головна проблема напрямку реабілітації – відсутність фахівців, здатних навчити людину постійно жити з отриманою травмою в реальному житті. Адже в Україні реабілітацію часто сприймають виключно як SPA-процедури у санаторіях.

У відділені працюватиме 7 лікарів-реабілітологів і ерготерапевт, що незабаром поїдуть на 3 місячне безкоштовне навчання в Чехії. Це спеціалісти, що стануть тренерами фахівців з фізичної реабілітації в Україні. Спеціалісти підписують контракт, за яким зобов’язуються після повернення в Україну відпрацювати протягом двох років у тренінгового-лікувальному центрі з підготовки фахівців з фізичної реабілітації та навчити українських колег здобутим знанням.

Джерело інформації: www.moz.gov.ua

Залишити відповідь