18 червня 2017 року в Буковелі розпочала роботу четверта Літня Школа для управлінців в охороні здоров’я «Трансформація системи охорони здоров’я: Східна Європа 2017» з понад 80-ма учасниками з усієї України та спікерами з десяти країн світу.

Організаторами Літньої школи є Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія», Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Швейцарський інститут тропічної медицини та громадського здоров’я. Як зазначив президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андрій Мелешевич «Літня школа є унікальним і дуже важливим освітнім майданчиком, заснованим на найкращих міжнародних практиках».

За чотири роки Літня школа стала єдиною освітньою та інформаційною платформою для управлінців у системі охорони здоров’я, а випускники школи є активними учасниками процесу реформ. Школа щороку змінюється, відповідаючи на потреби управлінців галузі, та отримує все більшу підтримку, підсумувала на відкритті Керівник магістерської програми Менеджмент в охороні здоров’я Школи охорони здоров’я доктор філософії Тетяна Степурко: «Цього року Міністерство охорони здоров’я активно підтримує Літню школу, заступники Міністра беруть участь у сесіях та панельних дискусіях, а співробітники навчаються на секціях. Також, цього року у нас найбільша участь медичних сестер з різних регіонів України».

Заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський наголосив на ролі учасників школи: «Міністерство охорони здоров’я всіляко підтримує ініціативи, які допомагають українській медицині змінюватися на краще. Літня школа є платформою для професійного росту медичних працівників та менеджерів охорони здоров’я. І саме від цих людей найбільше залежить, якою буде медицина в Україні за кілька десятків років».

Протягом тижня медичні працівники з рівних рівнів державної та приватної медицини, а також громадського сектора, будуть навчатися стратегії, економіки та менеджменту в охороні здоров’я. Про цьогорічний відбір учасників Літньої школи згадала Керівник програми комунікації та розвитку, в.о. Керівника програми охорони здоров’я Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Анна Суходольська: «Цього року конкурс на Літню школу склав більше 6-ти осіб на місце – це наш новий рекорд. Кожен, хто потрапив на Літню школу вже може пишатися своїми досягненнями, а тепер має можливість розвинути свій потенціал та досягати нових результатів».

Літня школа 2017 пропонує три паралельні тематичні секції, таким чином учасники можуть обрати найбільш цікаву і актуальну для себе тематику. Кожна секція складається з двох послідовних модулів, передбачених у розкладі протягом всіх шістьох днів Школи.

Секція 1. Системи охорони здоров’я: політика та фінансування. Дана секція особливо пропонується управлінцям системою, полісі-мейкерам і представникам громадського сектору, оскільки фокусується на сучасних підходах, розумінні та інструментах для ефективнішого функціонування системи охорони здоров’я, з відповідними прикладами з країн регіону.

Секція 2. Управління закладом охорони здоров’я. Дана секція розроблена насамперед для керівників медичних закладів, заступників і завідувачів відділеннями і передбачає роботу в групах над практичними завданнями. Під час секційних занять учасники зануряться у теорію та методи управління персоналом, цілепокладання та ознайомляться з інструментами операційного управління.

Секція 3. Комунікація в охороні здоров’я. Дана секція орієнтована на управлінців, зацікавлених в ефективних комунікаційних стратегіях для їхніх закладів, регіонів або громадських ініціатив. Під час цієї секції учасники в групах розроблятимуть комунікаційні стратегії відповідно до визначених проблем. У межах стратегій учасники навчаться чітко формулювати цільову аудиторію, дієві повідомлення, необхідні канали комунікації, а також дізнаються про кризові комунікації та сучасні тренди стратегічних комунікацій. Секція передбачає активне залучення та виступи кожного учасника.

Разом із досвідченими українськими експертами на Літній школі викладатимуть іноземні фахівці, зокрема:

Аксель Хоффманн, Швейцарський інститут охорони здоров’я і тропічної медицини (м. Базель, Швейцарія)

Ідо Хадарі, директор з питань комунікацій та взаємодії з урядом; член виконавчої ради в Маккабі центрі надання послуг з охорони здоров’я, консультант ЮНІСЕФ з комунікації з питань імунізації в Україні

Марк Говерс, викладач Маастрихтського університету (Нідерланди)

Еріка Річардсон, технічний спеціаліст Європейської обсерваторії з систем і політики охорони здоров’я

Вім Гроот, професор економіки Маастрихтського університету (Нідерланди)

Місце та час проведення: 18-23 червня 2017, Буковель

Слідкуйте за онлайн трансляціями на https://www.facebook.com/hct.summer.school/

За додатковою інформацією звертатися: 
Анна Ющенко, 
тел. 063-566-96-26,
e-mail: HCAsummerschool@gmail.com

Залишити відповідь