Центр грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України» подає аналіз захворюваності на грип та ГРВІ в Україні за період з 20 по 26 лютого.

Показник захворюваності на грип та ГРВІ (сумарно) серед населення України за звітний період менший на 3,3 % від попереднього. У цьому році зафіксований найнижчий показник захворюваності у порівняні з аналогічними періодами за останні п’ять сезонів спостереження.

За звітний тиждень на грип та ГРВІ захворіло 189 242 особи, із них 67,6 % – діти віком до 17 років. Найбільше хворіли у Київській, а найменше – у Закарпатській областях. Темп приросту захворюваності серед дорослих і дітей до 17 років знизився на 6,7 % та 1,6 % відповідно. Летальних випадків внаслідок ускладнення захворювання на грип не зареєстровано. У жодній із областей України не спостерігається епідемічного підйому захворюваності.

Найчастіше хворіли діти шкільного віку (5 – 14 років), а медичної допомоги в умовах стаціонару більше всього потребували діти до 4 років.

Протягом звітного тижня в Одеській та Сумській областях при лабораторних дослідженнях зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип визначено РНК вірусів грипу типу А та В. Вірусологи констатують, що з початку сезону спостерігається домінування вірусів грипу типу А підтипу A(H3N2) – 71 %. Серед інших респіраторних збудників на звітному тижні переважали РС-віруси (44,9 % за результатами методу імунофлюоресцентної мікроскопії).

За оперативними даними територіальних органів системи охорони здоров’я, з початку епідемічного сезону (03.10.2016 – 26.02.2017) в Україні зареєстровано 4 597 343 хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, перехворіло 10,8 % населення (аналіз проводився без урахування даних АР Крим та м. Севастополя).

Активність грипу залишається підвищеною в різних частинах Європейського регіону з інтенсивністю від середньої до дуже високої.

Джерело інформації: www.moz.gov.ua

Залишити відповідь