Центр грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України» подає аналіз захворюваності на грип та ГРВІ в Україні за період з 9 по 15 січня.

Найвищий показник захворюваності зареєстровано у Волинській, найменший – у Харківській областях. На звітному тижні темп приросту серед дорослих і дітей до 17 років зменшився на 17,1 % та 23 % відповідно. У 6 областях України інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги.

За минулий тиждень на грип та ГРВІ захворіло 199 684 особи, з них 50,7 % – діти віком до 17 років. Госпіталізовано 10 090 осіб. Показник захворюваності на грип та ГРВІ на 20,2 % менший за попередній. Фахівці пов’язують зменшення захворюваності на початку року із новорічними святами та канікулами в навчально-виховних закладах.

Протягом звітного тижня РНК вірусів грипу визначено при лабораторних дослідженнях зразків матеріалів від пацієнтів у 13 областях (Вінницькій, Волинській, Запорізькій, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Черкаській, Чернігівській). У цьому епідсезоні серед позитивних знахідок домінує штам вірусу грипу типу А(H3)сезонний, що визначений у 78,7 %.

Серед зразків вірусів грипу А, які були субтиповані, 99 % належать до підтипу A(H3N2). У цьому полягає істотна відмінність від аналогічного періоду у минулому сезоні, коли домінував грип A(H1N1)pdm09. Спостерігається схожість з сезоном 2014-2015, коли переважала циркуляції того ж штаму – грип A(H3N2).

На минулому тижні в Україні зареєстровано 6 летальних випадків від грипу: в Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Львівській областях – по одному випадку, два – в Одеській.

Обмежувальні заходи проводяться за рекомендацією фахівців лабораторних центрів та на виконання розпоряджень органів місцевого самоврядування.

Активність грипу в країнах Північної півкулі залишається високою. Албанія та Македонія повідомили про дуже високу інтенсивність протягом другого тижня поспіль, ще у 8 країнах зареєстрована висока інтенсивність, у 21 – середня і в 12 – низька.

Залишити відповідь