Відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України  від 17 березня 2017 року № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів»  в липні цього року Національна служба здоров’я України прийняла документи від фармацевтичних виробників на включення лікарських засобів до нової редакції реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації по програмі «Доступні ліки». За результатами опрацювання документів Міністерство охорони здоров’я України затвердило наказ Наказ МОЗ України від 30.07.2019 № 1715 “Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 29 липня 2019 року”.

Завантажити Реєстр можна за цим посиланням.

На виконання пункту 16 Порядку визначення розміру реімбурсації лікарських засобів затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 року № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» (далі – Порядок), протягом 5 робочих днів після оприлюднення Реєстру на офіційному веб-сайті МОЗ України заявник має право звернутися до Національної служби здоров’я України щодо:

  • виправлення технічної помилки в Реєстрі (у разі її виявлення), крім помилки щодо розміру оптово-відпускної ціни лікарського засобу;
  • зміни оптово-відпускної ціни за упаковку лікарського засобу, яка у перерахунку на добову дозу буде дорівнювати зазначеному в Реєстрі розміру реімбурсації добової дози лікарського засобу з однаковою міжнародною непатентованою назвою та формою випуску, за умови, що вартість добової дози включеної в оприлюднений Реєстр торговельної назви відповідного лікарського засобу не більше ніж на 10 відсотків перевищує зазначений в Реєстрі розмір реімбурсації добової дози лікарського засобу з однаковою міжнародною непатентованою назвою та формою випуску. У цьому випадку до звернення додаються документи, зазначені у пункті 8 цього Порядку.

Для зручності надаємо орієнтований перелік лікарських засобів, вартість добової дози яких у Реєстрі не більше ніж на 10 відсотків перевищує таку вартість добової дози лікарського засобу (з однаковою міжнародною непатентованою назвою та формою випуску), що відшкодовується згідно з Реєстром повністю (без доплати).

http://moz.gov.ua/uploads/2/13736-perelik_10_znizenna.xlsx

За більш детальною інформацією звертайтесь до Національної служби здоров’я України за тел. (044)-221-06-95, email: reimb.price@nszu.gov.ua. Телефон «Гарячої лінії» – 16-77.

Окремо зазначаємо, що відповідно до норм Порядку, аптекам та аптечним пунктам дозволяється протягом 30 календарних днів з дати затвердження МОЗ України оновленого Реєстру завершити реалізацію закуплених до зазначеної дати лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, відповідно до цін та у порядку, що діяли до дати затвердження МОЗ України оновленого Реєстру.

http://moz.gov.ua/article/announcements/do-uvagi-farmvirobnikiv-nova-redakcija-reestru-likarskih-zasobiv-jaki-pidljagajut-reimbursacii-po-programi-dostupni-liki